• Офіційний партнер
  • Генеральний медіапартнер
  • Титульний партнер
  • Партнер запливу 1.5 км
  • Офіційний хронометрист
  • Партнер Велоетапу
  • Партнер Забігу 5 км
  • Організатор

Новини

01.10.2021

Переможниця кубку Datagroup СЕО Tri Cup: Надія Османкіна про триатлон, роботу та мотивацію

Компанія Triathlon Ukraine, яка цього року організувала перший сезон триатлонної серії стартів у Києві, в рамках змагань започаткувала кубок для топ-менеджерів компаній — Datagroup СЕО Tri Cup.

 

Цьогоріч переможницею Datagroup СЕО Tri Cup на DRAGON CAPITAL СПРИНТ ТРИАТЛОН КУБОК КИЄВА 2021 стала Надія Османкіна — топ-менеджерка, CFO компанії Live Animations, триатлетка, марафонка, head crew runner бігового клубу adidas Runners Kyiv. Надія вже підкорила повний Ironman та перепливла Босфор і не збирається зупинятися на досягнутому.

 

В інтерв’ю Triathlon Ukraine Надія Османкіна розказала про те, як прийшла у триатлон, як поєднує тренування із роботою, та чому її навчив цей непростий вид спорту.

 

Як ти прийшла в триатлон?

Я зайшла відразу з козирів — з бігу. І окремо в кожному циклічному виді спорту у мене вже був хороший досвід: я пробігла кілька марафонів, проїхала “Велосотку”, брала участь у змаганнях з плавання на відкритій воді.

Спочатку я намагалася самостійно поєднувати окремі заняття і підлаштовувати їх під план, за яким дистанційно працювала з тренером з триатлону. Але в результаті прийшла до комплексного підходу, і зараз займаюся в Tri Lab Club, де все контролюється в реальному часі і правильно розподіляється навантаження протягом усього тренувального циклу.

 

 

Чим тебе привабив цей вид спорту?

Колись триатлон здавався мені чимось неймовірним і максимально складним. Я боялася такої великої кількості навантажень, великої кількості тренувань. 

Мені здавалося, що люди, які займаються триатлоном — надприродні. Саме через це я вирішила спробувати. Люблю виклики, люблю робити складне простим.

 

Що тобі дає спорт? Тренування?

В першу чергу, тренування для мене — хороший спосіб переключитися та відволіктися від повсякденної рутини. 

Також у мене є одне незмінне правило, яке завжди рятує: в будь-який незрозумілій ситуації біжи. Мої близькі знають, що означають мої незаплановані пробіжки. Часто в житті бувають спірні та непрості ситуації, і все, що мені потрібно в цей момент — просто побігати. За це я і люблю біг, він наповнює і повертає до життя.

 

 

Розкажи про свій перший триатлонний старт. Що запам’яталося найбільше?

Це був 2019 рік, Чемпіонат України на олімпійській дистанції, який проходив у Львові (формат стандартної олімпійської дистанції в триатлоні — плавання 1500 м, велогонка 40 км, біг 10 км — ред.).

До моменту першого старту в триатлоні, я 15 років не сідала на велосипед (сміється). Як і більшість, я думала, що велоетап — найлегший, і їхала на змагання не підготовленою: не вміла їздити на контактному взутті, не вміла пити воду на ходу тощо. 

Але це був хороший досвід. Тоді я навіть посіла третє місце у своїй віковій категорії — цього я взагалі не очікувала, як і всі. 

Ще один курйоз трапився під час нагородження, коли моє прізвище неправильно назвали, а я в цей час взагалі лежала на масажі.

Після цього я купила реєстрацію на свою першу “половинку”, яка, в підсумку, не відбулась через карантин. Але у мене почалася вже більш грамотна і серйозна підготовка.

 

 

 

Що тебе мотивує тренуватися і брати участь у змаганнях?

Я не мотивована самими лише стартами. Я знаю, що я завжди буду бігати, плавати, крутити

 педалі, незалежно від того, є у мене якісь реєстрації, чи ні. Я просто від цього кайфую.

Ще один важливий момент: я хочу донести, що триатлон — це не тільки чоловічий вид спорту. Ти можеш багато тренуватися, але при цьому залишатися жіночною. Це мене надихає і я отримую величезне задоволення від зміни образів “Каблуки” на “Кросівки”, і навпаки.

 

Розкажи про свій тренувальний табір в Кенії. Що запам’яталося найбільше?

У Кенію я поїхала зі своїм клубом Tri Lab Club. Ми тренувалися в селі Ітен. “Iten — home of the Champions” — вітає напис на в’їзді. Так і є, тут бігають усі, і усі мріють потрапити на Олімпійські ігри, або пейсити на якихось відомих марафонах. Жителі Кенії живуть бігом, там люди, які не бігають, вважаються дивними.

Звичайно, найяскравіший спогад з Кенії — це зустріч з Еліудом Кіпчоґе! Кіпчоґе для Кенії — національний герой, людина, якою всі дуже пишаються. Він зображений на всіх бордах, у всіх рекламах і журналах, і зустріти його було межею мрій.

Так, ми знали, що їдемо в локацію, де він, за чутками, бігає, але зустріти його було малоймовірно. Але ми поставили собі за мету знайти його тренувальну базу і просто об’їжджали всі точки, питали перехожих. Біля однієї з баз ми зустріли хлопця в формі команди Кіпчоґе, розговорилися, і він пообіцяв поговорити з Еліудом та організувати нам зустріч. Звичайно, ми не дуже повірили в те, що він буде цим займатися, але через 2 дні він написав і запросив на зустріч всю нашу команду.

Я досі пам’ятаю цей мандражний стан, коли з тобою відбувається те, що ти навіть уявити собі не міг. Це була дуже емоційна зустріч: я і сміялася, і плакала. Це просто межа мрій.

 

 

У тебе є улюблений старт, який запам’ятався найбільше?

Зараз їх два. Звичайно ж, — мій перший повний Iron Man Tallinn 140.6, на якому, завдяки якісній підготовці, я несподівано для себе отримала масу задоволення і показала хороший результат — 10:57:12. Як каже мій тренер Олексій Щербина, “Триатлон — дуже справедливий: чим більше зусиль на етапі підготовки, тим більше задоволення і краще результат на самому старті”.

 

І другий, це моя “залізна половинка” в Дубаях — Ironman 70.3 Dubai. Напередодні ми з клубом були в Кенії і вирішили використати наш “пробіг” на цих змаганнях.

Це була друга “половинка”, але саме там я в повній мірі відчула, що таке Ironman. Це був масштабний міжнародний старт, де було дуже мало учасників з України.

Найбільше запам’ятався момент перед стартом, коли включили пісню групи Queen “We Will Rock You”. Всі учасники в очікуванні, в передчутті, і ти розумієш, що зараз почнеться те, до чого ти так довго і старанно готувався.

Ти дивишся на людей навколо себе, і розумієш, через яку підготовку вони пройшли, скільки зусиль вклали. І вся ця маса сильних людей починає синхронно підспівувати “We Will Rock You”, тупати і плескати! Хтось хвилюється, хтось посміхається, обіймається, а потім ти чуєш свій сигнал і — час пішов! Це неймовірне відчуття. Досі пам’ятаю ці мурашки.

 

 

Як тобі вдається поєднувати роботу, особисте життя, тренування?

У мене часто запитують, як все встигати. Насправді ніякого секрету немає, я не встигаю усе, але встигаю найголовніше. Дефіцит часу завжди допомагає розставляти правильні пріоритети.

Хотілося б, щоб у добі було, як мінімум, 30 годин, щоб встигати більше. Але я переконана: є бажання — є можливості.

Я працюю в ІТ-компанії, яка створює мобільні додатки з доповненою та віртуальною реальністю для дітей. Тобто, у мене стандартний офісний графік — з 9:00 до 18:00, і буває, на тренування потрібно прокинутися о 3:30. Тому, не кажіть мені, що через роботу чогось не встигаєте. Так, це не зовсім просто. Але в триатлоні ти ловиш кайф саме від того, що знаходиш цю можливість, коригуєш графік, знаходиш час. Таким чином, ти прокачуєш свою самодисципліну, свою силу волі.

 

Поділися спортивними планами. Який старт мрієш підкорити?

У мене специфічне ставлення до мрій. Якщо я чогось хочу, я відразу конвертую мрію у мету, ставлю дедлайни, і досягаю її. 

Так само і зі стартами: якщо мені якийсь старт подобається, я просто ставлю мету: роблю його на результат, або їду просто за компанію з командою, наприклад.

Якщо говорити про цілі, я хочу продовжити серію стартів з довгого триатлону. Після Таллінна була в декількох хвилинах від заявки на відбір на чемпіонат світу Ironman в Коні. Можливо, це і стане наступною ціллю.

Ще у мене є мета пробігти мейджор в Нью-Йорку. Поки з лотереєю не щастить, а за кваліфікаційним часом я проходжу на три забіги з World Marathon Majors — Чикаго, Бостон і Токіо. Цього року хочу пробігти Чикаго, щоб вибігти на кваліфікацію на Нью-Йорк. А далі — подивимося.

 

Фото — особистий архів, Катя Сенченко

 

Нагадаємо, у 2021 році компанія Triathlon Ukraine організувала 4 масштабні старти: 

 

Довідка:

Triathlon Ukraine — це спільний проєкт компанії Run Ukraine та триатлонної команди Sapik Team. У 2021 році Triathlon Ukraine організує 4 старти: змагання з дуатлону та триатлону. У межах кожного старту, окрім основних, будуть також індивідуальні змагання з бігу або плавання.
Титульним партнером цьогорічних стартів Triathlon Ukraine стала інвестиційна компанія Dragon Capital.

 

“Датагруп” — всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому. “Датагруп” є надійним партнером для більшості з-поміж 200 найбільших українських компаній та 98% банків України. “Датагруп” посідає міцну позицію в роздрібному та МСБ-сегментах та є єдиним в Україні постачальником послуг супутникового зв’язку. Компанія надає широкий спектр послуг для бізнесу, включаючи побудову корпоративних мереж, інтернет-послуги та телебачення, доступ до банківських послуг, кібербезпеку та захист від DDoS-атак, послуги телефонії та аутсорсинг контакт-центрів, хмарні послуги та послуги дата-центру. Для приватних користувачів “Датагруп” надає послуги доступу в інтернет, телебачення і телефонії.